Ekonomi

İki dev bankadan hisse geri alım hamlesi

Avrupa’nın iki dev bankası toplam 5,6 milyar dolarlık hisse geri alım programı açıkladı.

İtalyan Unicredit ve İngiliz HSBC, yeni haftanın ilk işlem gününde hisse geri alım programlarını açıkladı.

UniCredit, değeri 2,6 milyar dolara varan yeni bir hisse geri alım programı başlattığını ve alımlar için Goldman Sachs’a yetki verdiğini söyledi.

UniCredit’in hisse fiyatını artırmaya çalışan CEO Andrea Orcel’in, dolaşımdaki hisse sayısını azaltarak gelecek birim hisse başına faizi artıran hisse geri alımları, en önemli hamlelerinden biri olarak kaydedildi.

UniCredit, geçen hafta Avrupa Merkez Bankası’ndan (ECB) 2,5 milyar euroluk hisse geri alım programını başlatmak için yetki aldı.

UniCredit, 2022 yılı ikinci hisse geri alım programını Ekim ayı başında tamamladı.

HSBC’den 3 milyar dolarlık yeni satın alma programı

HSBC, 3 milyar dolarlık yeni bir geri alım programı açıklarken, üçüncü çeyrek karı piyasa beklentilerini aştı. altındaAncak yatırımcılara daha yüksek getiri sağlama potansiyeline dair ipuçları verdi.

HSBC, yakında 3 milyar dolarlık ek hisse geri alımına başlayacağını ve yıl içindeki toplam hisse geri alımını 7 milyar dolara çıkaracağını söyledi.

HSBC CEO’su Noel Quinn de daha fazla hisse geri alımı olabileceğinin sinyalini verdi.

Quinn, Bloomberg’e şunları söyledi: “Şu anda çok güçlü bir sermaye üretimimiz var. Hissedarlarımızı son birkaç yıldaki sabırları ve sadakatlerinden dolayı ödüllendirme konusunda iyi bir konumdayız.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu