Haber

Halil Mutlu: “İyi bir sporcu olmak ve sporcu ahlakına sahip olmak gerekiyor”

Olimpiyat, dünya ve Avrupa şampiyonu, eski milli halterci Halil Keyifli, “Milli sporcu veya olimpiyat şampiyonu olmak için en önemlisi iyi bir sporcu olmak ve sporcu ahlakına sahip olmak gerekir” dedi.

Hitit Üniversitesi Spor Fen Fakültesi tarafından ‘Olimpiyat Şampiyonu Sporcuların Özellikleri’ konulu panel düzenlendi. Panelde üniversiteli öğrencilerle bir araya gelen milli halterci Halil Memnun, gençlerle ortada olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Keyifli, “Hayatım boyunca kaybetmekten korktum” dedi. Bir atlet olmalısın. Sporcu olmak şampiyon olmak değildir. şampiyon oldum Bu bahiste sorun yok. Şampiyonluklarım olmasaydı, söylediğim sözlerin arkasında dururdum. 10 ve 20 yaşlarımda bunları düşünüyordum. Bugün 49 yaşındayım, hala aynı düşünüyorum. Sporcunun en büyük düşmanı “Temelde ben kazanacağım demek. Hafife alınmamalıyız. Elimizden gelenin en iyisini yapmalıyız” dedi. Her zaman dua ettiğini anlatan Mutlu, “Ben hep dua ettim. Eminim çalıştık, eminim çalıştım. Allah hakkımı versin. Şampiyon değil de sonuncu olsam yapardım.” Bu dua.Çünkü hak ettiğimi söylerdim.Dersimi alır yoluma devam ederdim.” dedi.

“16 yaşımdaki ilk şampiyonluğumu asla unutmayacağım”

16 yaşında aldığı ilk şampiyonluğu hayatı boyunca unutmayacağını vurgulayan Mutlu, “Hayatımın en değerli şampiyonluğu Sakarya’da düzenlenen 16 Yaş Uluslararası Cumhuriyet Turnuvası’dır. İlk kez milli formayı giydim. Zamanında çok heyecanlandım.O günü dakika dakika anlatabilirim.Şampiyonluğumu unutmayacağım” sözleriyle konuşmasını tamamladı. – ÇORUM

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu